برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده پرستاری و ماماییSchool of Nursing & Midwifery

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 11 ارديبهشت 1400
کد 2566

پیام رئیس محترم دانشکده به مناسبت فرا رسیدن روز معلم

سلام؛
اوراق زرین تاریخ تربیت سیمای درخشان مربیان نام‌آوری چون ابراهیم، موسی، عیسی، محمد (ص)، علی (ع) و فاطمه (س) و فرزندان پاکش را بر خود نقش ابدی زده است. آنان که با پیکار مقدس خویش حماسه‌های شکوهمند و جاوید در سازندگی انسان متعهد به وجود آوردند و با تزکیه و تعلم، کاخ بلند علم و فضیلت را بنا نهاده و پرچم توحید را برافراشتند.
سالروز شهادت مظلومانه متفکر شهید علامه مرتضی مطهری که یکی از پیروان واقعی مولایش علی (ع ) بود، به زیبایی به‌ عنوان روز معلم ثبت شده است و امسال سالروز شهادت آن بزرگ مرد تاریخ انقلاب اسلامی با ایام شهادت مولایش قرین گشته است. در تکریم مقام معلم همان بس که امیر مومنان علی (ع) می فرماید: «قُمْ عَنْ مَجْلِسِکَ لاِبیکَ وَمُعَلِّمِکَ وَلَوْ کُنْتَ اَمیرا؛ به پاس گرامیداشت پدر و معلم خود به پا خیز! گرچه پادشاه باشی» و شهریار فقیدمان چنین می سراید:

یک پدر بخشنده آب و گل است            يک پدر روشنگر جان و دل است
ليک اگر پرسي کدامين برترين              آنکه دين آموزد و علم  يقين

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک و تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) و استاد شهید مطهری و بزرگداشت روز معلم، بر خود فرض می دانم از صمیم قلب از همکاری صادقانه و کوشش خالصانۀ شما در راستای هدایت و ارشاد این نسل سرافراز، تقدیر و تجلیل نموده و صمیمانه ترین سپاس های خود را به شما فرزانگان عاشقی که شمع وجود گرانقدر خویش را در طبق اخلاص نهاده و نهال نوپای امروز را به امید فردایی شکوفاتر با عصاره ی جان آبیاری می نمایید نثارتان کنم. آرزومندم؛ ذات اقدس احدیت شما خوبان را که در مسیر تحقق اهداف متعالی مکتب انسان ساز اسلام ،از جان مایه می گذارید در کنف الطاف خاصه ی خویش قرار دهد.

دکتر وحید زمان زاده
رئیس دانشکده

جهت دریافت فایل متنی پیام، اینجا را کلیک نمائید.